Maker-Sanatçı Buluşması / 1 Temmuz 2015 19:00 @StudioX

amberPlatform amber 15 çerçevesinde yaptığı katılım çağrısının ardından maker’larla sanatçıları buluşturarak yeni işbirliklerine zemin hazırlıyor. amberPlatform Maker Hareketinden gelen işbirliği önerisi doğrultusunda yeni teknolojilerle çalışmak isteyen sanatçılar için yeni bir olanak sağlıyor. Sanatçı ve maker birlikte çalışarak deneyimlerini paylaşıyorlar.

Maker Hareketi, gelişen dijital teknolojileri ve paralel olarak demokratikleşen üretim tekniklerini kullanarak kendileri veya çevreleri için tasarlayan ve üreten meraklı ve yapmayı seven -yapıcı diyelim :)-,  her türlü teknoloji ile ve gerektiğinde teknolojiyi bükerek yeni şeyler, yeni çözümler yaratan insanların uluslararası hareketi. Biz zaten çözüm üreten, pratik, “yapan” bir toplumduk. makerlar uluslararası ölçekte tüketim toplumunun cenderesinde kaybolan bu özellikleri geri getiriyor.

amberPlatform güncel sanat camiasını, görsel sanatçıları 1 temmuz’da Stüdyox’de yapılacak olan ilk “MAKER-SANATÇI BULUŞMASI”na davet ediyor. Toplantıda sanatçılar ve maker’lar tanışacaklar . amberPlatformun sunumundan sonra makerlar üretim teknikleri hakkında bilgi verecek, sanatçılar yaklaşımlarını anlatacak, yeni medya sanatçıları isleri üzerinden sanat ve teknoloji kesisiminde çalışmanın özelliklerini anlatacak. Biraraya gelmeyi ve disiplinlerarası işbirlikleri için zemin oluşturmayı hedefleyen bu toplantı  Maker hareketi ve amberPaltform işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

1 TEMMUZ 2015 Çarşamba 19:00 StudioX

amberPoster [pdf]

 

 

 

ekmel@amberplatform.org
gizem@renklidag.com

a_platform copyIstanbul_MMF_logos_Facebook